Kolekcja logotypów

Oakfusion to wrocławska firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania oraz aplikacji. W codziennej pracy, programiści piszą ogromne ilości kodu, którego nieodłącznym elementem są nawiasy. Podczas kreacji logo, wykorzystałem właśnie ten charakterystyczny motyw – 3 nawiasy, wspólnie tworzące symbol żołędzia, od którego wywodzi się nazwa firmy.

oakfusion logo gif animated

Al reves to nowe na polskim rynku, małe wydawnictwo, którego nazwa pochodzi od hiszpańskiego zwrotu “al reves”, oznaczającego kierowanie się w przeciwną stronę w stosunku do wyznaczonej. Punktem wyjścia dla projektu było właśnie to odwrócenie, przeciwieństwo. Jako symbol wykorzystałem obrócony cudzysłów, odbicie lustrzane “normalnego” znaku, który stosowany jest w tekście. Dzięki takiemu zabiegowi, symbol przypomina małą literę “a” – pierwszą literę nazwy wydawnictwa.

logo al reves logotyp

Inspiracją dla logotypu Tkalni Dywanów był tradycyjny proces tkania z użyciem krosna. W narzędziu tym, w początkowej fazie występują pionowe nici, pomiędzy które wplata się kolejno poziome pasma. Na podobnej zasadzie, w oparciu o równomierną siatkę, uplecione zostało logo Tkalni.

logo tkalnia dywanów

Jednym z założeń przekazanych przez klienta – producenta ochronnych akcesoriów do motocykli, było wykorzystanie w logo motywu zwierzęcego. Produkty firmy Renner są używane głównie przez motocyklistów na torach wyścigowych. Skojarzenia, jakie zebrałem podczas pracy to prędkość, energia, w pewnym sensie agresja, ale również technologia i wzornictwo. Taka jest też pantera – drapieżna, energiczna, zwinna – ale przedstawiona w sposób uproszczony, techniczny.

logo renner

Logo wykonane na konkurs organizowany przez firmę Emmerson, zajmującą się obrotem nieruchomościami. W nawiązaniu do charakteru działalności firmy, dzięki manipulacji literami “M”, uzyskałem izometryczny kształt dwóch budynków, widzianych z góry, przy zachowanej czytelności nazwy. Konkurs został nie rozstrzygnięty.

projekt logo emmerson

Logo dla internetowego serwisu wymiany walut. Płynne przejście jednej litery w drugą nawiązuje do procesu wymiany, a techniczny charakter odnosi się do nazwy serwisu.

projekt logo walutobot
projekt logo sky pr
logo menace tag graffiti
logotyp artbeard

Pozostałe projekty